Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

tornister misyjny plakat„Ochrzczeni i posłani” 2019

Takie hasło przyświecało akcji „Tornister misyjny” zorganizowanej już po raz drugi przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Do akcji przyłączyło się Szkolne Koło Caritas diecezji włocławskiej, którym opiekuje się ksiądz Szymon Jastrzębski.

W dniach od 20 września do 10 października w naszej szkole zbierane były przybory szkolne: zeszyty, kredki ołówkowe i świecowe, farby, ołówki, linijki, kątomierze, ekierki, cyrkle, bloki i papiery kolorowe, piórniki, długopisy i flamastry, plastelinę. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Włączyli się w nią uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej – łącznie ponad 140 osób.

Wszystkie dary zostały przekazane Caritas Diecezji Włocławskiej, a następnie przesłane będą do Kenii, Tanzanii i Papui Nowej Gwinei. Dla tych dzieci kolorowy piórnik, zeszyt, czy długopis będą źródłem wielkiej radości.

Dziękujemy za dary serca wszystkim uczniom i ich rodzicom.

Ks. Szymon Jastrzębski

Jadwiga Gabrysiak