Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

ZDROWIE

 

Uczniowie naszej Szkoły aktywnie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Cały miesiąc kwiecień poświęcony był różnorodnym działaniom związanym z promocją zdrowia wśród uczniów.

Najmłodsi uczniowie z klas I-III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Chcemy oddychać czystym powietrzem”. Ogłoszony został również konkurs dla chętnych uczniów na wykonanie formy przestrzennej „Rzecz, przedmiot który zanieczyszcza powietrze”.

 

Uczniowie IV klas wykonali plakaty przedstawiające 5 zasad zdrowego żywienia. Klasy V- przygotowały wystawy z propozycjami zdrowych, drugich śniadań. Uczniowie klas VI- przygotowali propozycje zdrowego przyjęcia urodzinowego. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Natomiast uczniowie Klas VII SP oraz II i III G przygotowali krótkie scenki „O zdrowiu na poważnie i na wesoło”, które zaprezentowali uczniom klas I-III szkoły podstawowej. Powyższe zajęcia były okazją do rozmów na temat znaczenia zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia na co dzień.

Opracowały:

Barbara Michalska

                                                                                                                        Jolanta Sypniewska