Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

BeztytuuZajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej.

W dniu 30 września 2020r. uczniowie VI i VII klas pod opieką p. Jarosława Sobańskiego i Jolanty Sypniewskiej wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Szkółki Zespolonej w Kiejszach.

Na miejscu przywitał nas pan leśniczy Sławomir Nitecki. Zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej rozpoczęliśmy od poznania jak w szkółce leśnej z nasion pozyskuje się sadzonki nowych drzew i krzewów. Następnie wędrując Ścieżką Edukacyjną „Leśny Parów” mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę przyrodniczo-leśną słuchając opowieści pana leśniczego. Na koniec naszej wyprawy w Izbie przyrodniczo-Leśnej poznaliśmy dioramy przyrodnicze przedstawiające naturalne siedliska zwierząt, które zamieszkują tamtejszy las. Mogliśmy również posłuchać jakie dźwięki wydają poszczególne zwierzęta. Uwieńczeniem naszej wyprawy było wspólne zdjęcie z panem leśniczym.

Opracowały: Daria Błaszczyk, Julia Zielonka oraz opiekun SK LOP