Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

dzien ziemi 1

 

Powiatowe Obchody Dnia Ziemi i Lasu Kiejsze 2019.

Dnia 24 maja 2019r. harcerze z klas VIII wzięli udział w Powiatowych Obchodach Dnia Ziemi i Lasu w Izbie Przyrodniczo-Leśnej Szkółki Zespolonej Kiejsze Nadleśnictwa Koło. Impreza była zorganizowana przez Nadleśnictwo Koło, władze Powiatu Kolskiego oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kole i Komendę Hufca ZHP Koło.

Harcerze wzięli udział w grze terenowej „Tropami Przyrody”. Drużyna zgodnie z planem musiała odszukać punkt zadaniowy i zmierzyć się z wyznaczonymi zadaniami np. rozpoznawanie głosów ptaków, obliczanie wieku drzewa, segregowanie odpadów itp. Gra przeprowadzona została na terenie ścieżki dydaktycznej „Leśny Parów”. W grze brało udział 8 drużyn z powiatu kolskiego. Harcerze naszej szkoły zajęli 4 miejsce, a spośród wszystkich uczestników wylosowany został namiot i trafił on w ręce naszej uczennicy Gabrieli Jagodzińskiej. W ciągu całej imprezy dzieci i młodzież mogły własnoręcznie pomalować ekologiczne torby. Odbyły się również zawody strzeleckie, w których nasza uczestniczka Aleksandra Osińska zdobyła I miejsce oraz zawody strażackie i quizy przyrodnicze w Izbie Przyrodniczo-Leśnej. Można było również obejrzeć wystawę fotograficzną „Nadwarciański makro świat” autorstwa Pawła Plucińskiego.

Opiekę nad grupą sprawowały Katarzyna Osińska, Jolanta Sypniewska i Elżbieta Pawlak.

Opracowały: Jolanta Sypniewska i Katarzyna Osińska