Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

Tegoroczna akcja „ Sprzątanie Świata ” ruszyła pod hasłem  „Wyprawa-Poprawa”.

Jak co roku młodzież naszej szkoły  podjęła to wyzwanie i wraz z opiekunami: Jolantą Sypniewską, Katarzyną Osińską, Renatą Wróblewską, Elżbietą Pawlak i Marzeną Sypniewską  ruszyła sprzątać Świat . W tym roku do akcji czynnie włączyli się harcerze z drużyny Wielopoziomowej TRAMPY działającej przy Zespole Szkół w Przedczu, którzy zdobywali sprawność przyrodnika.

Sprzątaliśmy obszar lasu w miejscowości Rogóźno we współpracy z panem leśniczym Albinem Rudniakiem. Uczniowie  zebrali kilka worków śmieci. Cieszymy się, że odpadów było tak mało. Chcieliśmy naszą akcją  propagować aktywną edukację ekologiczną prowadzoną w terenie, na  świeżym powietrzu.

Dzień zakończyliśmy ogniskiem, przy którym harcerze złożyli przyrzeczenie harcerskie, a leśniczy Albin Rudniak przeprowadził pogadankę z uczestnikami na temat fauny i flory lasu Rogóźno.

Jolanta Sypniewska
Katarzyna Osińska