Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

Powiatowe Obchody Dnia Ziemi i Lasu

W dniu 2 czerwca 2017r.  uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Jolantą Sypniewską, Katarzyną Osińską, Elżbietą Pawlak i Renatą Wróblewską uczestniczyli w Powiatowych Obchodach Dnia Ziemi i Lasu 2017 w Szkółce Zespolonej Kiejsze Nadleśnictwa Koło. Obchody przebiegały pod hasłem „W kierunku natury”.

Uroczystość  rozpoczęła się grą terenową „Tropami przyrody” ,w  której udział wzięło 11 drużyn. Naszą  szkołę reprezentowała drużyna  „Zwiadowcy przyrody” w składzie: Magdalena Kochanowska, Patrycja Frątczak, Michał Gawryszewski, Aleksandra Osińska i Katarzyna Paluszkiewicz. Drużyny musiały rozwiązać dwanaście zadań, które rozmieszczone zostały na terenie ścieżki przyrodniczo-leśnej „Leśny Parów”. Było to  m.in. rozpoznawanie drzew, grzybów, układanie łańcuchów pokarmowych, rozpoznawanie śpiewu ptaków czy  segregacja odpadów. Za każde zadanie drużyna otrzymywała punkty, a ta, która zdobyła ich najwięcej wygrywała. Nasza drużyna podobnie jak w ubiegłym roku zajęła I miejsce i w nagrodę otrzymała plecaki turystyczne. Młodzież mogła również uczestniczyć w różnych konkursach o treściach ekologicznych. Przygotowane zostały także wystawy o tematyce leśnej i przyrodniczej. Podczas całej imprezy odbywały się warsztaty plastyczne z ozdabiania toreb ekologicznych stemplami z ziemniaków i cytryny.  Całość uświetnił występ zespołu Manufaktury Piosenki Harcerskiej Wartaki.  Uczestnicy podczas obchodów mogli upiec kiełbaskę nad ogniskiem i  skosztować  „Strażackiej grochówki”.

Opracowała: Jolanta Sypniewska
Foto: Jolanta Sypniewska, Katarzyna Osińska