Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

Podaj dalej… drugie życie odpadów” – pod takim hasłem odbyło się tegoroczne  „Sprzątanie Świata – Polska 2016”. W dniach 16 -19 września 2016 roku nasza Szkoła, jak co roku, przyłączyła się do tej akcji. Wychowawcy w klasach I-III SP przeprowadzili pogadanki,  podczas których uświadomili dzieciom potrzebę recyklingu. Następnie uczniowie pod okiem swoich pań, wykonali prace z odpadów: plastikowych butelek, korków, makulatury itp. Powstały bardzo pomysłowe prace (Dzieci nadały „drugie życie” odpadom), które trafiły na wystawę na hol klas I-III.

Natomiast w dniu 17 września 2016r. (sobota) w porządkowaniu „świata” wzięli udział chętni uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum wraz z opiekunami: Katarzyną Osińską, Elżbietą Pawlak, Jolantą Sypniewską, Marzeną Sypniewską i Renatą Wróblewską, około 35 osób. O godzinie 8.15, spod szkoły, wyruszyliśmy do  lasu Zbójno. Na miejscu uczestników powitał leśniczy Piotr Grabarczyk. Uczniowie  zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji, rozpoczęli sprzątanie lasu. Zebrane  odpady pozostawiliśmy w workach na umówionym wcześniej miejscu. Akcję  zakończyliśmy około godziny 12.00. Następnie  w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku- rozeszliśmy się do domów.

W dniu 19 września 2016r. na godzinach wychowawczych  w klasach IV-VI  i I-III gimnazjum przeprowadzone zostały zajęcia  pt. Odpady-rodzaje, źródła i sposoby postępowania z nimi.

Koordynator akcji: Jolanta Sypniewska