Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

POWIATOWE OBCHODY DNIA ZIEMI I LASU 2016

Tradycją naszej szkoły stał się udział naszych uczniów  w Powiatowych Obchodach Dnia Ziemi i Lasu. W tym roku impreza odbyła się dnia 3 czerwca 2016 r. w Izbie Przyrodniczo- Leśnej Szkółki Kiejsze Nadleśnictwa Koło. Obchody przebiegały pod hasłem „Palący temat – niska emisja”. Naszą gminę reprezentowała 24 osobowa grupa uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z opiekunami p. Jolantą Sypniewską i Renatą Wróblewską. Oddzielne zaproszenie otrzymali harcerze naszej szkoły, którzy pod opieką druhny Katarzyny Osińskiej i Elżbiety Pawlak pojechali na imprezę. Harcerze czynnie włączyli się w przebieg  uroczystości zdobywając tym samym sprawność ekologa.

W ramach obchodów został przeprowadzony bieg terenowy „Tropami przyrody”. Naszą szkołę reprezentowała 5 osobowa drużyna w składzie: Anna Stypuła kl. VIa, Magdalena Kochanowska kl. IIb, Michał Gawryszewski kl. Ib Eryk Naraziński kl. IIIb, Maciej  Osiński kl. IIIb. Każda z drużyn musiała zaliczyć 12 punktów kontrolnych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą  z zakresu ekologii jak i umiejętnościami praktycznymi (zbudowanie procy). Nasza drużyna zdobyła dodatkowe punkty za najlepszy czas. Po zaciętej walce i podsumowaniu punktów okazało się, że nasi uczniowie zdobyli I miejsce i otrzymali nagrody rzeczowe.

W trakcie Powiatowych Obchodów Dnia Ziemi i Lasu 2016 uczestnicy mieli możliwość zwiedzania Izby Przyrodniczo- Leśnej w Kiejszach. Zorganizowane zostały również warsztaty, zawody strzeleckie oraz quizy ekologiczne  z nagrodami przygotowane we współpracy  z Nadleśnictwem Koło, Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Kole, Komendą Hufca ZHP Koło, Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz ABRYS Sp z o.o. w Poznaniu. Całość obchodów uświetniły występy zespołu Manufaktury Piosenki Harcerskiej „Wartaki” pod kierunkiem druha Henryka Perzyńskiego.   Na zakończenie uczestnicy imprezy mogli zjeść grochówkę i upiec kiełbaskę przy ognisku.

Opracowała: Elżbieta Pawlak