Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

drzewo10 października - Dzień Drzewa

Dzień Drzewa jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni, która ma na celu zwiększyć świadomość ekologiczną w społeczeństwie. W Polsce akcję tę oficjalnie zainicjowano w 2002r. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. U. Gawryszewskiej i J. Sypniewskiej przygotowali informacje na temat co nam dają drzewa i jak o nie dbać, które następnie zostały wyeksponowane w formie plakatu na holu szkoły. Obchody tego dnia to idealny moment na jesienny spacer po parku czy lesie w poszukiwaniu kasztanów, żołędzi i kolorowych liści do jesiennych bukietów.

Opracowały

Urszula Gawryszewska i Jolanta Sypniewska