Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

swiatSprawozdanie z akcji „Sprzątanie Świata-Polska 2019”

W piątek 20 września 2019r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata Polska 2019” pod hasłem „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy”. Na wstępie pani Magdalena Bińkowska przeprowadziła apel nawiązujący do tematyki akcji i wręczyła każdej klasie zadania do wykonania.

Dzieci w zespołach klasowych wraz z wychowawcami chętnie rozmawiały na temat „Jak można zmieniać świat?”, rozwiązywały krzyżówkę z hasłem ”Sprzątamy świat” i wykonały ciekawe plakaty, które wywiesiły na drzwiach pracowni.

W sobotę 21 września 2019r. chętni uczniowie z klas VI, VII i VIII oraz harcerze z naszej szkoły wraz z opiekunami: Jolantą Sypniewską, Katarzyną Osińską, Elżbietą Pawlak i Marzeną Sypniewską już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata Polska 2019”.

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy-sprzątamy- zmieniamy”. Tego dnia uczniowie i harcerze wraz z opiekunami zaopatrzeni w worki i rękawice pozytywnie zmotywowani udali się porządkować ulice: Generała Bema, Szkolną oraz obwodnicę miasta. Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegała bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Zebraliśmy około 15 worków śmieci. Sprzątanie Świata odbyło się dzięki wsparciu Urzędu Gminy Przedecz.

Czynny udział uczniów w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do kształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz dbałości o nie.

Opracowały: Jolanta Sypniewska

Magdalena Bińkowska

Zdjęcia: Jolanta Sypniewska, Katarzyna Osińska