Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

noc naukaNOC NAUKOWCÓW 2019 za nami !

27.09.2019 roku uczniowie kl.VI, VII, VIII wzięli udział w Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej. Byliśmy na pokazie ,,Women show”, gdzie zobaczyliśmy ciekawe eksperymenty związane z płcią piękną, usłyszeliśmy ciekawostki o kobietach – laureatkach nagrody nobla oraz przekonaliśmy się ile fizyki mieści torebka kobiety.

Po półtoragodzinnym pokazie uczestnicy wycieczki skorzystali z szerokiej oferty kulinarnej, przygotowanej przez studentów PP, dla każdego znalazło się coś dobrego, tak więc powodzenie miały zapiekanki, frytki i gorąca czekolada.

Po posileniu się część uczniów wzięła udział w warsztatach ,,Podwodny świat oczami robota”, gdzie zobaczyli jak działa robot podwodny, jak bada dno morskie. Można było przetestować roboty przygotowane przez studentów oraz dowiedzieć się jak zrobić własnego robota.

Pozostała grupa uczniów w tym czasie brała udział w konkursach, kole fortuny, gdzie zdobywali wiele nagród. Uczniowie oglądali jak działają rakiety, najmłodsi uczestniczyli w eksperymentach chemicznych, zobaczyli jak można wytworzyć prąd z ziemniaka lub pomidora, można też było wziąć udział w konkursie krzykaczy i w wielu innych pokazach przygotowanych przez studentów i wykładowców PP.

Na koniec czekał na nas wykład z aktywnym udziałem młodzieży ,,Fizyka Kids – Energia”, podczas którego zobaczyliśmy wiele ciekawych eksperymentów związanych z energią, w których brali udział uczniowie, mogli też wykazać się wcześniej zdobytą wiedzą , za co niektórym udało się otrzymać nagrodę.

Uczniowie wracali bardzo zadowoleni, pełni ciekawych wrażeń , przyrodniczej wiedzy i bogatsi o nowe znajomości . Już czekamy na kolejną Noc Naukowców.

Oto kilka utrwalonych chwil.

Opracowała: Elżbieta Gołębiewska