Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

7dsc 0237 medium

 

Dnia 13 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się lekcja historii na żywo zatytułowana „ Ku niepodległej” .Spotkanie przeprowadzone zostało przez grupę artystyczną Rekonstrukto. Zaprezentowali oni wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia niepodległościowe Polaków. Pokazali stroje z epoki (szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I brygady Legionów Polskich).Uczniowie mogli także zobaczyć repliki broni używanej przez powstańców i żołnierzy   w I wojnie światowej. Podczas pokazu młodzież była zapraszana do wspólnej zabawy, mogła przymierzyć stroje i wcielić się w role np. sanitariuszek, powstańców czy żołnierzy legionów.

                                                                                                 Zbigniew Mójta

                                                                                                Elżbieta Pawlak