Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

przerwa czytanie„PRZERWA NA CZYTANIE”

Nasza szkoła włączyła się w I Międzynarodową edycję V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

12 października b.r. w szkole przeprowadzono akcję pod hasłem „PRZERWA NA CZYTANIE”. W czasie tego wyjątkowego dnia byliśmy przygotowani na spędzenie kilku chwil ze swoją ulubioną książką. Czytano w klasach, na korytarzu, w świetlicy i w bibliotece szkolnej. Jednym słowem czytano wszędzie.

Celem akcji było m.in. promocja czytelnictwa, zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym oraz zapraszam do aktywnego udziału w innych akcjach promujących czytelnictwo.

Nauczyciel bibliotekarz

                                                                                              Irena Rzepka