Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

NOWI CZYTELNICY W NASZEJ BIBLIOTECE

W poczet czytelników naszej biblioteki zostali wpisani uczniowie klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia lokalu i rozmieszczenia książek na półkach. Najmłodsi zapoznali się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania oraz dowiedzieli się jak należy postępować z książką, żeby jej nie zniszczyć. Pomógł im w tym wierszyk „Prośba książki”. Zajęcia w bibliotece zakończyły się wypożyczeniem swojej pierwszej książeczki.  

 

WYSTAWY I GAZETKI TEMATYCZNE:

- „Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”

- książki dla najmłodszych o tematyce świąt Bożego Narodzenia

- „Zobacz, wypożycz przeczytaj!” – książki polecane uczniom klas czwartych i piątych

 

 

 

WYSTAWA KSIĄŻEK

W dniach od 7 do 13 marca w bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę książek napisanych przez kobiety pt.„KOBIETY PISARKI”.   Na ekspozycji znalazły się m.in. powieści Krystyny Siesickiej, Małgorzaty Musierowicz, Beaty Ostrowickiej, Joanny Olech, Beaty Andrzejczuk, Barbary Kosmowskiej, Ewy Nowackiej, Lucy Maud Montgomery, Joanne Kathleen Rowling.