Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

WDF 2613621Hojność polega nie tyle na tym, aby dawać dużo,

co na tym, aby dawać w odpowiedniej chwili.

Jean de La Bruyére

                         Podaruj dzieciom radość!

Samorząd Uczniowski naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka włączył się w akcję „Podaruj dzieciom radość”, kontynuując tym samym swoją charytatywną działalność.

W tym celu zorganizowano wśród uczniów zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Lubieniu Kujawskim, która trwała od 14 do 21 maja bieżącego roku. W efekcie udało się zebrać 44,299 kg słodkości. Najbardziej hojni okazali się uczniowie klasy IV b, którzy zgromadzili aż 13,617 kg łakoci!

Tuż przed Dniem Dziecka, 30 maja, wszystkie te słodkie pyszności za sprawą członków SU: Aleksandry Ostrowskiej, Aleksandry Osińskiej i Luizy Marczak oraz ich opiekunek: pani Doroty Narazińskiej i pani Marzeny Czerwińskiej trafiły do dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Lubieniu Kujawskim. Warto podkreślić, że zarówno „słodkie dary”, jak i uczniowie wraz z opiekunami, dojechali do Lubienia dzięki życzliwości pani Anny Ostrowskiej - mamy uczennicy naszej szkoły.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w tę radosną akcję, a tym samym przyczynili się do uśmiechu na wielu dziecięcych twarzach…

Samorząd Uczniowski