Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

ZBIORKA03.2018Nakarmić tych, których nie widać

Samorząd Uczniowski naszej szkoły przyłączył się w tym roku do pięknej akcji, jaką jest cykliczna Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności.

W dniach: 21-23 marca sale lekcyjne zamieniły się w magazyny spożywcze, a na korytarzach można było spotkać uczniów niosących produkty z długimi terminami przydatności do spożycia, takie jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze. Łącznie zebrano 326,15 kg żywności. Wszystkie te wiktuały za pośrednictwem Banku Żywności w Koninie trafiły do samotnych rodziców, osób starszych, niedożywionych dzieci, osób zmagających się z chorobami czy ludzi, których pomimo pracy, nie stać po prostu na zakup żywności na świąteczny stół. Ludzi „niewidocznych”, których nie spotkamy na rogu ulicy czy przed sklepem, proszących o pomoc, bo nie pozwala im na to ich godność. Misją banków Żywności jest stałe docieranie do takich właśnie osób. To dla nich między innymi organizowana jest cykliczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku obecna była w ponad 300 miastach Polski. Niezwykle budujący jest fakt, że za sprawą uczniów naszej szkoły akcja ta dotarła także do Przedcza i że w ten sposób wszyscy przyczyniliśmy się do tego, aby tysiące ludzi spędziło godną i spokojną Wielkanoc. Warto dodać, że podczas ubiegłorocznej Wielkanocnej Zbiórki Żywności aż 346 ton żywności trafiło do ponad 170 tysięcy potrzebujących.

To już kolejna charytatywne przedsięwzięcie, do którego uczniowie naszej szkoły przystąpili z wielkim entuzjazmem. Jakby to ujął poeta: ”Serce roście, patrząc na te czasy!”