Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

ziemia22 kwietnia 2016r. w naszej szkole najmłodsi uczniowie obchodzili Dzień Ziemi. We współczesnym świecie chodzi przede wszystkim o promowanie ekologicznych postaw. Dzień Ziemi – co więc  możemy zrobić dla naszej planety?

22 kwietnia to z pewnością najbardziej ekologiczna data w ciągu całego roku. Przypomina nam o tym, że powinniśmy szanować nasze miejsce zamieszkania, któremu tyle zawdzięczamy.
Dla wielu uczniów 22 kwietnia kojarzy się bardzo dobrze. Dzień Ziemi oznacza wolne od zajęć, bo wszyscy zajmują się zbieraniem śmieci.

Jednak Dzień Ziemi nie kończy się wraz z wyjściem ze szkoły. Także potem możemy zrobić coś dla naszej planety.

22 kwietnia to doskonała okazja do tego, by w końcu zasadzić własne drzewo. Drzewa nie tylko dają nam tlen - chronią także glebę i klimat. Osoby, które to zrobią, mogą potem latami obserwować jego wzrost.

Ten właśnie sposób na obchody tego szczególnego dnia wybrały najmłodsze dzieci naszej szkoły wraz w wychowawcami. Pod patronatem Dyrektora Szkoły Jarosława Sobańskiego posadziliśmy piękne krzewy, które będą ozdobą przy głównym wejściu do naszej szkoły.

Przygotowała: Marzena Czerwińska