Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

usmiechNiektórzy zaczynają od niego dzień. Innym przychodzi z trudem. Bez względu na to czy uśmiechasz się często, czy sporadycznie 7 października odnajdź w codziennych czynnościach tę szczyptę magii, która wywoła uśmiech na twarzy.

W tym roku przypada 12. edycja Światowego Dnia Uśmiechu. Święto stworzone po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie

Święto zawdzięczamy Harveyowi Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli.

W tym roku Uczniowie naszej szkoły także przyłączyli się do tej akcji. Oby pogodny nastrój utrzymywał się przez cały rok szkolny nie tylko na twarzach tych najmłodszych, ale i buziach naszych starszych kolegów.

Opracowała: p. Emilia Kapcrzak