Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

korona1Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie?

Drodzy Rodzice

Wszyscy znaleźliśmy się teraz w trudnej sytuacji. Ale dla dzieci może być ona jeszcze trudniejsza, bo nie wiedzą tak naprawdę, co się dzieje. W sytuacji zagrożenia zdrowia nas i naszych bliskich, nie da się posługiwać tylko i wyłącznie zdrowym rozsądkiem. Od kilku dni doświadczamy emocji, których nigdy wcześniej nie odczuwaliśmy. Co powinniśmy mówić naszym pociechom? Jak się wobec nich zachowywać? Poniżej zamieszczam  linki, w których eksperci podpowiadają, jak rozmawiać z dziećmi o obecnej sytuacji związanej z koronawirusem.

korona2

 

Darmowa książeczka pomoże wytłumaczyć najmłodszym, czym jest koronawirus?

 

korona3

 

Pomysłowi Rodzice

https://pomyslowirodzice.pl/aktualnosci/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-koronawirusie Internetowa publikacja ma wesprzeć rodziców w rozmowie z dzieckiem i wyjaśnieniu, na czym polega zagrożenie. 

 

korona4

 

Akcja „Dzieci uczą rodziców w domu”

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a prz tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, przygotowano również serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowe nauki rodziców i dzieci.

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii.