Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

19631 festiwal wiedzyOstatni Festiwal Wiedzy i Badawczych Inspiracji w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Fundacji „Wiosna w sercu” oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego odbył się 17 listopada 2018 r. w Gminie Przedecz.

29 uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu wzięło udział w warsztatach z robotyki (3 godz.). Były to fascynujące zajęcia z wykorzystaniem LEGO Mindstorms!. Dzieci uczyły się programować własnoręcznie zbudowane roboty, a jednocześnie zdobyły umiejętność pracy w grupie, realizowania projektów i zdrowej rywalizacji. Na finał odbył się pokaz przeciągania liny robotów i wspólny wyścig wszystkich robotów.

Druga część warsztatów to eksperymenty i doświadczenia (2 godz.). Angażując wszystkich uczestników prowadzące przekazały w przystępny sposób prawa fizyki. Pokazały również eksperymenty chemiczne bazujące na produktach codziennego użytku np. balonowy szaszłyk, wędrująca woda, wulkan, burza w szklance wody, domowa lampka, masa plastyczna. Wszystkie te doświadczenia uczniowie robili w kilkuosobowych zespołach. Dostarczyły one wielu emocji i pozytywnych wrażeń. Jestem pewna, że po powrocie do domu wielu z naszych uczestników próbowało odtworzyć je we własnym domu.

Na podsumowanie eventu wszyscy uczestnicy „Festiwalu Wiedzy i Badawczych Inspiracji” otrzymali naukowe upominki tj. piramidy holograficzne oraz stosowne dyplomy poświadczające udział w wydarzeniu. Wykonaliśmy również pamiątkowe zdjęcia.

Zajęcia bardzo podobały się uczniom i mimo mroźnej sobotniej aury nikt nie żałował poświęconego wolnego czasu. 

Opracowała: Grażyna Kołodziejek