Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

pyrekSierżant Pyrek w szkole.

05.06.2018 r. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość. Był nim sierżant Pyrek – maskotka Wielkopolskiej Policji. Niezwykły gość przybył do nas wraz z policjantami z Zespołu do Spraw Nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole i Komisariatu Policji w Kłodawie. W tym miłym, a jednocześnie bardzo pouczającym spotkaniu wszystkie dzieci z klas I-III utrwalały zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach takich jak: poruszanie się w drodze do szkoły i domu, spotkanie z nieznajomym, czy zachowanie się wobec nieznanego, agresywnego psa. Zaproszeni policjanci udzielali wielu cennych informacji i rad wdrażających dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci z radością uczestniczyły w tym spotkaniu. Na zakończenie wszystkie klasy zrobiły sobie z sierżantem Pyrkiem pamiątkowe zdjęcie. Przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za wizytę i obiecujemy, że zdobyta wiedza będzie wykorzystywana przez dzieci w codziennych sytuacjach, a szczególnie podczas wypoczynku letniego w czasie wakacji.

                                                                                 Opracowała: Marzena Ozdoba