Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu

Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu
Smaller Default Larger

100 - lecie szkoły

tp 27W niedzielę 30 września 2018 roku na boisku Orlik w Przedczu odbyła się kolejna edycja Turnieju Pokoleń Piłki Ręcznej w Przedczu. Impreza od wielu lat skupia miłośników przedeckiego szczypiorniaka. Wspaniała pogoda, świetna zabawa, ale przede wszystkim miłość do piłki ręcznej – więcej nie trzeba tłumaczyć.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu – Jarosław Sobański, na samym początku imprezy podziękował Panu Edwardowi Dereszewskiemu, za pracę jaką wkłada w szkolenie kolejnych adeptów przedeckiego szczypiorniaka.

Jak co roku, w zmaganiach wzięły udział trzy zespoły składające się z obecnych oraz byłych absolwentów Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu. Wynik nie miał znaczenia, liczyła się dobra zabawa oraz wspólnie spędzony czas. 

biegi

 

1 października 2018r. w Przedczu ( las Góry), w ramach XVII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koło w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawował Marszałek Województwa Wielkopolskiego p. Marek Woźniak i Wielkopolski Kurator Oświaty.

IMG 20181008 122525

Ławki tablica kreda
łza jak diabeł się kręci
Szukam nawet kawałka

mej szkoły świętej pamięci

ks. Jan Twardowski

                                        

Wszyscy jesteście zwycięzcami!

8 października w przepięknej scenerii przedeckiego zamku odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Moja Szkoła”. Pomysłodawcą, organizatorem i gospodarzem Konkursu była Szkoła Podstawowa w Przedczu , a jego głównym celem- uświetnienie obchodów 100- lecia jej istnienia.

  1   W tym roku mija 100 lat od powstania Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu. Jej historia jest niezwykle ciekawa. Przez wszystkie lata swego istnienia, mimo zmieniających się czasów i warunków, zawsze była ostoją dla swoich wychowanków oraz gwarancją wysokiego poziomu nauczania i wychowania w poszanowaniu tradycji i wartości etycznych.

szkoa

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów związanych 

 z historią Szkoły Podstawowej w Przedczu klikając na linki:

https://youtu.be/Vd-7XBSqKAg

https://youtu.be/HVkHxTG50cA